روغن های گیاهی ؛ از واقعیت تا تردید ها در مورد استفاده درمانی

دسته بندی :مقالات ۸ بهمن ۱۳۹۸ admin-a

امروزه در دنیا مردم بیشتر تمایل به استفاده از محصولات طبیعی دارند آنچه که امروز  به عنوان محصولات درمانی و زیبایی معرفی می شوند همگی دارای مواد شیمیایی و ونگهدارنده هستند ولی آنچه که برای مصرف کننده مهم است پیدا کردن محصولاتی است که بتواند جایگزین مواد شیمیایی شود. روغن های گیاهی یکی از محصولات طبیعی هستند که می توانند به سلامت شما کمک شایان کنند

درواقع روغن های گیاهی مواد اولیه به کار رفته در صنعت تولید مواد آرایشی و بهداشتی ومواد داروئی است که استفاده از آنها می تواند جایگزین مناسب استفاده از لوازم آرایشی و درمانی باشد

روغن های گیاهی و درمانی امروزه به عنوان مواد طبیعی برای درمان برخی مشکلات بدن به کار می آیند در ادامه باهم برسی خواهیم کرد که این روغن ها چگونه هستند آیا می توان ب عنوان یک محصول درمانی از آن ها استفاده کر یا خیر؟

 

 

 

آیا تاکنون سابقه استفاده از روغن‌های گیاهی را داشته اید؟

در حالی که هر روز به استفاده انسان‌ها از گزینه‌های دارویی جایگزین افزوده می‌شود، روش «مشابه درمانی دیگر مانند گذشته تابو نبوده و مقبولیت عام یافته است.

بدین ترتیب افراد بیشتری از روغن‌های دارویی و طبیعی برای درمان دردهای خفیف استفاده می‌کنند در حالی که در گذشته برای درمان و رفع مشکلات متعدد خیلی زود به سراغ قرص‌های وداروهای شیمیایی که همه جا فروخته می‌شد می‌رفتند.

سلبریتی‌ها نیز استفاده از روغن‌های طبیعی و دارویی را مورد توجه قرار داده‌اند به طوری که کری واشنگتن، برای مثال، ادعا کرده که هر جا برود یک بطری کوچک از این روغن‌ها را همراه خود خواهد داشت. بدین ترتیب حتی اگر خودتان شخصاً از این روغن‌های حیاتی استفاده نکرده باشید بدون شک در مورد فواید معجزه مانند آن‌ها شنیده اید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با واقعیاتی در مورد این روغن‌ها آشنا کنیم.

تاریخچه باستانی روغن‌های گیاهی

روغن‌های گیاهی دارای خاصیت درمانی قدمت بسیار زیادی دارند. اگر چه این روغن‌ها امروزه به عنوان روش‌های درمانی جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در قرون وسطی برای بیماری‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌شده است. اسناد تاریخی نشان می‌دهند که از این روغن‌ها در هند، ایران، مصر، یونان و روم باستان برای درمان بیماری‌ها کمک گرفته شده و بدین ترتیب استفاده از آن‌ها به اروپا و داروخانه‌های دوران قرون وسطی نیز سرایت کرده است. در اواسط دهه ۱۷۰۰ میلادی حدود ۱۰۰ نوع روغن طبیعی با خاصیت درمانی در اروپا وجود داشت که قبل از دهه ۱۸۰۰ میلادی نیز به آمریکا راه یافته بودند.

البته این بدان معنا نیست که خاصیت‌های درمانی این روغن‌ها به صورت کامل شناخته شده بود، زیرا تنها در اوایل قرن بیستم بود که خواص این روغن‌های بودار به اثبات رسید. بدین ترتیب به تولید و استفاده از این روغن‌ها اقزوده شده و در انواع عطرها، نوشیدنی‌ها و حتی غذاها نیز به کار گرفته شدند.

خرید روغن های گیاهی ماهونه

ماهونه

خرید و فروش روغن‌های گیاهی تجارت بزرگی است

روغن‌های طبیعی با خاصیت درمانی ارزان نیستند. برای مثال قیمت یک بطری که حدود ۱۵ گرم روغن اسطوخودوس طبیعی در آن ریخته شده حدود ۳۲ دلار قیمت دارد و با این قیمت‌های قابل توجه نیز مردم از خرید آن‌ها امتناع نمی‌کنند. به گفته سخنگوی یکی از کمپانی‌های بزرگ در این عرصه، تراز تجاری صنعت تولید و فروش روغن‌های طبیعی در سال ۲۰۱۸ حدود ۵ میلیارد دلار بوده است.

از آنجایی که روغن‌های طبیعی در یک دسته درمانی خاصی قرار نمی‌گیرند، وضع قانون برای آنان بسیار دشوار است در تولیدات آرایشی و زیبایی، محصولات عطری و داروها باید استانداردهای مختلفی را رعایت کنند، روغن‌های گیاهی طبیعی بسیار مبهم هستند. آن‌ها می‌توانند جزو محصولات آرایشی باشند و می‌توان در زمینه تولیدات عطری نیز آن‌ها را دسته بندی کرد و در زمره داروها نیز می‌توانند قرار بگیرند. بدین ترتیب سازمان غذا و دارو بر اساس استفاده در نظر گرفته شده برای آنان، این روغن‌ها را ارزیابی می‌کند.

روغن‌های گیاهی استفاده‌های متنوعی دارند

افراد از روغن‌های گیاهی و طبیعی برای موضوعات مختلفی استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها برای از بین بردن مشکلات پوستی و تقویت پوست برخی برای تقویت و از بین بردن مشکلات مو های خود استفاده می کنند مبارزه با استرس و برخی دیگر برای داشتن خواب شبانه راحت استفاده می‌کنند. برخی نیز برای استفاده‌های غیردرمانی به این روغن‌ها روی می‌آورند.

 چرا باید روغن‌های گیاهی را بشناسید؟

باید روغنی که می‌خواهید استفاده کنید را به خوبی بشناسید، زیرا ممکن است به ترکیبات موجود در آن‌ها حساسیت داشته و دچار مسمومیت شوید که درمان شما را بسیار پیچیده خواهد ساخت. بدین ترتیب اگر چه علم نیز خواص دارویی برخی از این روغن‌ها را اثبات کرده، اما باید با دقت این روغن‌ها را انتخاب و استفاده کنید و قبل از استفاده باید مورد تست قرار بگیرد.

آیا استفاده از روغن‌های گیاهی برای کودکان بلامانع است؟

روغن‌های گیاهی و کودکان مثل روغن و آب هستند و با هم ترکیب نمی‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که به هیچ عنوان از این روغن‌ها در مورد کودکان استفاده نکنید. برای مثال استفاده مداوم از روعن اسطوخودوس و روغن درخت چای روی پسربچه‌ها باعث افزایش غیرطبیعی سایز سینه‌های آنان می‌شود. روغن‌های نعنا و اکالیپتوس نیز هر دو حاوی فنول بوده که باعث خارش در سیستم تنفسی می‌شود و به طور کلی برای کودکان خطرناک انگاشته می‌شوند.

 

 اینجا برای خرید روغن های گیاهی خالص و طبیعی کلیک کنید

 

استفاده از روغن‌های گیاهی در مورد زنان باردار چگونه است؟

زنان باردار هنگام انتخاب این روغن‌ها باید بسیار دقت داشته باشند و متخصصان زنان و زایمان بر این باورند که زنان باردار در طول سه ماه اول بارداری باید به طور کلی از استفاده از این روغن‌ها خودداری کنند، زیرا می‌توانند تاثیرات خطرناکی بر رشد طبیعی نوزادان داشته باشند. بعد از این دوره و در طی سه ماهه دوم و سه ماهه بارداری استفاده از برخی از این روغن‌ها می‌تواند بلامانع و ایمن باشد. به گفته پزشکان در سه ماهه دوم و سوم بارداری، استفاده از روغن‌های اسطوخودوس، بابونه و یلانگ یلانگ برای نوزاد خطری ندارد. با این وجود در تمام طول دوران بارداری باید از استفاده از روغن‌هایی که باعث انقباض در بدن می‌شوند خودداری کرد؛ روغن‌هایی مانند روغن مریم گلی و دارچین.

روغن های درمانی

هرگز این کارها را انجام ندهید

باردار باشید یا نباشید برخی کارها را نباید با روغن‌های طبیعی انجام داد و آن خوردن این روغن هاست حتی اگر فروشنده به شما بگوید که خوردن آن مشکلی ندارد. به گفته پزشکان، هنگام خوردن این روغن ها، بدن بخش زیادی از آن‌ها را جذب می‌کند و این باعث افزایش احتمال نشان دادن واکنش مسمومیت در افراد خواهد شد. از این رو بدانید که هنگام خوردن این روغن‌ها در حال خوردن یک ماده سمی هستید.

آیا این روغن‌های گیاهی واقعاً خاصیت درمانی دارند؟

برخی از پزشکان نیز اعتقاد دارند که بر اساس گیاهی که این روغن‌ها را از آن‌ها گرفته اند برخی می‌توانند دارای خواص درمانی و برخی فاقد آن باشند؛بسته به نوع استفاده ودلیل استفادهر روغن می واند خواص درمانی خود را داشته باشد وبه درمان و یا رفع برخی از مشکلات کمک کند و یا موجب زیبایی و تقویت پوست و مو شود.

در ادامه با ارائه مطالب ومقالات جدید در فروشگاه ماهونه به شما عزیزان خواهیم گفت که هر کدام از روغن های گیاهی چه خواص و چه مضراتی میتواند داشته باشد

نظر شما در مورد استفاده از روغن های گیاهی چیست؟ نظر خود را برای ما بنویسید.

 

منبع مشرق نیوز

admin-a

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
Secured By miniOrange
0